ბავშვთა ფსიქოპროფილაქტიკის სასწავლო პროგრამა (6 თვე)
ფსიქოფიზიოლოგიური რეაბილიტაციის ცენტრი „არსი“ გივი მერაბიშვილის ფსიქოთერაპიული სასწავლო აკადემიის ფარგლებში ახორციელებს ბავშვთა ფსიქოპროფილაქტიკის 6 თვიან სასწავლო პროგრამას.
პროგრამის მიზანია კანდიდატებმა, მშობლებმა, მომავალმა მშობლებმა, აღმზრდელებმა, ძიძებმა, ბაღების აღმზრდელებმა და პედაგოგებმა შეისწავლონ „ანთროპოანალიზის“ ბაზაზე შემუშავებული ფსიქოსაგანმანათლებლო ბავშვთა ფსიქოპროფილაქტიკის თეორია-მეთოდოლოგია, რათა ეფექტურად გამოიყენონ ბავშვთა აღზრდა-განვითარების პერიოდში მათი ფსიქიკური მდგრადობის ჩამოყალიბებისა და კეთილდღეობისთვის.
The Ultimate Guide to Intentional Parenting_ Everything You Need to Succeed as a Family.jf
ფსიქოპროფილაქტიკა პრევენციული ღონისძიებების გატარება, სწორი მიდგომების წარმოებაა ბავშვთა ადრეული განვითარების პერიოდში (გასაკუთრებით 6 წლამდე), შემდგომში ფსიქოლოგიური სირთულეებისა და ფსიქიკურ აშლილობათა პრევენციისთვის.
ვინაიდან, ფსიქოდინამიკური თეორიების, მათ შორის, ანთროპოანალიზის მიხედვით, 6 წლამდე ასაკობრივ პერიოდში, ბავშვი განსაკუთრებით მოწყვლადია, ადვილად იღებს ფსიქიკურ ტრავმებს. ამ ფონზე უყალიბდება ხასიათი, ბაზისური რწმენა-წარმოდგენები, პათოლოგიური განწყობა, რაც სამომავლოდ განაპირობებს მათ ცხოვრებას, ფსიქოლოგიური სირთულეების თუ აშლილობების ალბათობებს.
ბავშვთა ფსიქოპროფილაქტიკა კიდევ უფრო აფართოებს ანთროპოანალიზის ფარგლებს. რამდენადაც პათოლოგიური განწყობის ფორმირება ექვს წლამდე ასაკში ხდება, ამოცანა ითვალისწინებს ამ პერიოდშივე მის განეიტრალებას.
პროგრამის ზოგადი მიმოხილვა:
სწავლის ხანგრძლივობა და მიმდინარეობა:
6 თვე, კვირაში 3-4 საათიანი დატვირთვა.
სამუშაო ენა: ქართული.
პროგრამის წამყვანები არიან:
1.თამარ მერაბიშვილი - ფსიქოფიზიოლოგიური რეაბილიტაციის ცენტრ „არსის“ დირექტორი, ფსიქოლოგი, ფსიქოთერაპევტი, სამედიცინო ფსიქოლოგიის მაგისტრი, სოციალურ მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი.
2.მარი ხმალაძე - ფსიქოლოგი, ფსიქოთერაპევტი, ფსიქოლოგიის მაგისტრი.
3.მარიამ დემეტრაშვილი - ფსიქოლოგი, ფსიქოთერაპევტი, ფსიქოლოგიის მაგისტრი, ქცევის თერაპევტი, ადრეული განვითარების სპეციალისტი.
პროგრამის დასრულებისას გაიცემა ორენოვანი (ქართული, ინგლისური) სერთიფიკატი.
კანდიდატები უზრუნველყოფილი იქნებიან საჭირო ლიტერატურით.
სასწავლო თეორიული და პრაქტიკული კომპონენტები:
1.თეორია-მეთოდოლოგია
2.პრაქტიკული სამუშაო
3.Case Study
პროგრამაზე მიღების წინაპირობები:
პროგრამაში ჩართვის მიზნით კანდიდატებმა შემდეგი დოკუმენტაცია უნდა გამოაგზავნონ მეილზე: psychoarsi.center@gmail.com
1. პირადობის მოწმობის ასლი
2. CV (ქართულ და ინგლისურ ენაზე)
3. ბაკალავრის/მაგისტრის/დოქტორის დიპლომის ასლი
დოკუმენტაციის განხილვის შემდეგ, კანდიდატების პროგრამაზე მიღება მოხდება გასაუბრების საფუძველზე და შემდგომ გაფორმდება მათთან ხელშეკრულება.

Child Psychoprophylaxis Training Program (6 months)
The Psychophysiological Rehabilitation Center "Arsi" implements a 6-month training program for children's psychoprophylaxis within the framework of the Givi Merabishvili Psychotherapeutic Training Academy.
The goal of the program is for candidates, parents, future parents, caregivers, nannies, kindergarten teachers, and teachers to study the theory-methodology of psychoeducational child psychoprophylaxis developed on the basis of "anthropoanalysis" in order to effectively use it to develop children's mental stability and well-being during their upbringing and development.
The Ultimate Guide to Intentional Parenting_ Everything You Need to Succeed as a Family.jf
Psychoprophylaxis is the implementation of preventive measures and the adoption of correct approaches during the early development of children (especially up to the age of 6), to prevent psychological difficulties and mental disorders later on.
Because, according to psychodynamic theories, including anthropoanalysis, a child under the age of 6 is particularly vulnerable and easily suffers from mental trauma. Against this background, their character, basic beliefs and ideas, and pathological sets are formed, which in the future determine their life, the likelihood of psychological difficulties or disorders.
Child psychoprophylaxis further expands the scope of anthropoanalysis. Since the formation of pathological sets occurs before the age of six, the task involves neutralizing them during this period.
General program overview:
Duration and course of study:
6 months, 3-4 hours of work per week. ​
Working language: Georgian.
The program hosts are:
1. Tamar Merabishvili - Director of the Psychophysiological Rehabilitation Center "Arsi", psychologist, psychotherapist, Master of Medical Psychology, Doctor of Social Sciences, Professor.
2. Mari Khmaladze - Psychologist, Psychotherapist, Master of Psychology.
3. Mariam Demetrashvili - Psychologist, Psychotherapist, Master of Psychology, Behavioral Therapist, Early Development Specialist.
A bilingual (Georgian, English) certificate will be issued upon completion of the program.
Candidates will be provided with the necessary literature.
Theoretical and practical components of the training: ​
1. Theory-methodology
2. Practical work
3.Case Study
Prerequisites for admission to the program:
In order to be included in the program, candidates must send the following documentation by email: psychoarsi.center@gmail.com
1. Copy of ID
2. CV (in Georgian and English)
3. Copy of Bachelor's/Master's/PhD diploma
​​
After reviewing the documentation, candidates will be admitted to the program based on an interview and then a contract will be signed with them.